Nabór prac na Papergirl 3city trwa!

poniedziałek, 2 maja 2011

Zakazany Owoc nr 6 w Klubie Filmowym

Grupa filmowa Le Kolektiff Negatif, Klub Filmowy w Gdyni, Stowarzyszenie Arteria oraz VHS Hell zapraszają na wyjątkową projekcję: 5 maja w Klubie Filmowym w Gdyni zaprezentowany zostanie "Zakazany owoc nr 6" - pełnometrażowy film dokumentalny, opowiadający o Darku "Pale" Palinowskim - undergroundowym rysowniku punkowych komiksów, które tworzył w latach 90-tych.

"Pała" Palinowski Początkowo udzielał się jako współtwórca zinów oraz wokalista takich zespołów, jak 07 zgłoś się czy Amen. W czasie transformacji systemowej zaczął rysować swoje pierwsze komiksy. Są to chaotyczne, wulgarne dzieła, które w bezlitosny sposób opisują otaczającą go rzeczywistość oraz samą scenę punk. Stworzył 5 numerów komiksowego zina pt. Zakazany owoc, stając się tym samym pionierem niezależnego komiksu w Polsce.


W 2000 roku zaprzestał rysowania. Kręcąc o nim film dokumentalny twórcy stworzyli swoisty suplement, który zdecydowali się nazwać Zakazany owoc nr 6. Jest to kolejny numer jego słynnego wydawnictwa, tyle że w formie filmowej. Nadal jednak oddaje jego brudną, bezlitosną, okropną estetykę. W roku 2010 Palinowski zdecydował się otworzyć w Toruniu sklep z komiksami o nazwie "Komix Gadżet Shop". Przygotowania do otwarcia tego niezwykłego miejsca stanowią oś spajającą Zakazany owoc nr 6.


Na temat twórczości Palinowskiego wypowiadają się znawcy komiksu: Jerzy Szyłak, Jarosław Składanek, Michał "Śledziu" Śledziński i Wojtek Obremski. Film ilustruje ścieżka dźwiękowa na którą składają się utwory znakomitych zespołów związanych ze sceną punk, takich jak: Amen, The Bold & The Beautifull, Core Ball, Mass Kotki i On Yer Bike.
 
Zakazany owoc nr 6 jest dziełem wulgarnym, niekiedy bluźnierczym, szokującym. Taki jednak jest jego bohater. Pała jest żywą historią punk rocka w Polsce i chętnie dzieli się tą historią z widzami. Film ten jest więc historią jego życia jako punka, jako niezależnego rysownika, jako antyspołecznego ironisty.

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=jt2foTXpKFM

Klub Filmowy w Gdyni

05 maja 2011, g. 20:00
WSTĘP WOLNY!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz