Nabór prac na Papergirl 3city trwa!

Kim jesteśmy


Kinga Kuczyńska - założycielka i prezeska Stowarzyszenia Arteria. 
Absolwentka filologii polskiej, specjalizacja: teatrologia oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Członkini grupy Mamadoo Fireshow. Redaktorka  pierwszego w Polsce magazynu o tematyce kuglarskiej: Magazyn Alternatywnej Sztuki Cyrkowej KuglART. W 2007 roku ukazały się cztery numery pisma.
Pomysłodawczyni i/lub współorganizatorka wydarzeń kulturalnych: m.in.  Festiwalu Rytmu i Ognia FROG w Gdyni organizowanego przez Centrum Kultury w Gdyni, Festiwalu Sztuk Kuglarskich „KuglART FEST” w Sopocie, projektu kulturalno edukacyjnego „Cyrkolika – kreatywni cyrkiem”, koordynatorka - pomysłodawczyni i współorganizatorka projektu „Dziewczyny też rysują komiksy!”. Współzałożycielka grupy „Żonglernia” skupiającej osoby zajmujące się sztukami performatywnymi takimi jak żonglerka, jazda na monocyklu, szczudlarstwo, akrobatyka, fireshow.
Autorka pracy pt. „Komiks kobiecy w Polsce” która ukaże się nakładem wydawnictwa Timof Comics w czerwcu  2011.

Anna Miler  – absolwentka politologii oraz kulturoznawstwa na specjalności audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Członkini Sieci Młodych Europejskiego Parlamentu Kulturalnego (ECP Youth Network),Trójmiejskiej Akcji Kobiecej, Koła Naukowego Gender Studies UG. Edukatorka o prawach człowieka Amnesty International. Uczestniczka szkolenia przygotowującego do pracy w roli pedagoga ulicy organizowanego przez Ogólnopolską Sieć Organizacji Streetworkerskich. Laureatka Nagrody Rektora Uniwersytetu Gdańskiego w 2010 roku, jedna z najlepszych studentek UG w edycji programu „Najlepsi”: 2010/2011
Koordynatorka projektów: "Klisze i piksele. Edukacja wizualna" realizowanego w ramach Akademii Orange, "Legendy gdańskie w dziecięcej twórczości animowanej" oraz "Świat Praw Człowieka". Prowadzi edukację filmową w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej w Klubie Żak oraz Akademię Filmową w Multikinie. Uczestniczka projektu "Active Citizens - Aktywna Społeczność. Prowadzi zajęcia o prawach człowieka i antydyskryminacyjne. Pracuje w Projektorni Gdańskim Archipelagu Kultury.
Koordynowała Noc Muzeów 2010 w Gdańsk i Metropolii. Pracowała przy Festiwalu Rytmu i Ognia FROG w Gdyni w 2010 roku. Współpracowała z Gdańską Galerią Fotografii Dział Muzeum Narodowego w Gdańsku przy projekcie "Uwaga Kobiety!". Uczestniczyła w realizacji projektu "Dziewczyny też rysują komiksy!" organizowanego przez Stowarzyszenie Arteria oraz projektu "Żegnaj laleczko" realizowanego przez Dworek Artura Gdańskiego Archipelagu Kultury. Odbyła staż w Gdańskiej Galerii Fotografii w 2009 roku w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Staże w instytucjach kultury". Uczestniczka szkolenia „Ambasadorzy wolontariatu kulturalnego” prowadzonego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku


Monika Derda 

Absolwentka marketingu na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, od sześciu lat zajmująca się sztuką kuglarską i fireshow. Członkini grupy Mamadoo Fireshow. Po studiach pracowała w zawodzie, gdzie zajmowała się marketingiem a w szczególności promocją. Współorganizatorka Festiwalu Rytmu i Ognia FROG. Aktywnie działa w grupie twórczej Żonglernia Akademickiego Centrum Kultury UG „Alternator”.


Anna Derda

Aabsolwentka filologii rosyjskiej. Członkini grupy fireshow Mamadoo. Współzałożycielka grupy twórczej Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego ‘ALTERNATOR’ - Żonglernia. Współorganizatorka Festiwalu Sztuk Kuglarskich „KuglART FEST” w Sopocie. W 2007 r. prowadziła warsztaty o tematyce cyrkowej dla Mrowiska, Monaru. W roku 2008 uczestniczyła w projekcie cyrkowym Magiczna Karawana, gdzie prowadziła warsztaty tematyczne dla dzieci. Jest jedną z inicjatorek i osób prowadzących projekt „Cyrkolika – kreatywni cyrkiem”.
 Rysowniczka komiksów.


Katarzyna Gumowska