Nabór prac na Papergirl 3city trwa!

poniedziałek, 9 maja 2011

Podsumowanie oraz prezentacja efektów projektu "KLISZE I PIKSELE. EDUKACJA WIZUALNA"

14 maja w czasie Nocy Muzeów w CSW Łaźnia, 17 maja o 18 w Dworku Artura na Oruni oraz 23 maja o 18 w Projektorni Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprezentowane zostaną efekty projektu "Klisze i piksele. Edukacja wizualna" realizowanego w ramach programu Akademia Orange.W ciągu dwóch miesięcy uczestnicy i uczestniczki warsztatów fotograficznych i wideo pod opieką Bogny Burskiej, Krzysztofa Miękusa i Anny Domańskiej rejestrowali swoje najbliższe otoczenie poruszając się po czterech dzielnicach Gdańska: Dolnym Mieście, Brzeźnie, Oruni i Wrzeszczu. Efekty warsztatów: zdjęcia oraz filmy wideo naniesione zostały na wirtualną mapę Gdańska dostępną na stronie www.kliszeipiksele.pl.

Projekt odpowiada na potrzebę prowadzenia edukacji wizualnej i wykształcenia wrażliwości estetycznej młodzieży na polu nowych mediów poprzez ich aktywne użytkowanie. Współczesna kultura zdominowana jest przez obrazy, które wypierają słowo pisane, dlatego istnieje potrzeba przygotowania młodych ludzi do ich odbioru. Z drugiej strony projekt pozwolił młodym ludziom spojrzeć na swoje otoczenie jako miejsce, gdzie potencjalnie może dziać się sztuka. Cztery gdańskie dzielnice stały się bohaterkami różnorodnych opowieści, poszukiwania lokalnych tożsamości.

Projekt zaprezentowany zostanie podczas 4 spotkań, na których pojawią się młode artystki i młodzi artyści:

sobota, 14 maja (Noc Muzeów)
miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, ul. Jaskółcza

wtorek, 17 maja 18:00
miejsce: Dworek Artura GAK, ul. Dworcowa 9, Gdańsk-Orunia

poniedziałek, 23 maja 18:00
miejsce: Projektornia GAK, ul. Dworska 29 a, Gdańsk-Brzeźno

piątek, 27 maja 16.30
miejsce spotkania: Dzienny Dom Pomocy „Pod Cisem”, ul. Sternicza 2

Brzeźno – moja dzielnica – wystawa prac uczestniczek (12–15 lat) warsztatów fotografii „Klisze i piksele. Edukacja wizualna”: Moniki Stępień, Dominiki Grzybowskiej, Weroniki Grzybowskiej, Julii Skorek, Zuzanny Gosk, Pauliny Jakubek, Patrycji Moeller, Katarzyny Gorgolewskiej, Klaudii Bieńkowskiej.
organizator: Projektornia GAK, Stowarzyszenie Arteria
kuratorki: Ewelina Damps, Anna Miler.
Wystawa w ramach projektu „200 lat kąpieliska w Brosen / Brzeźnie” organizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury.

 Partnerzy projektu:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz