Nabór prac na Papergirl 3city trwa!

piątek, 7 października 2011

POLECAMY! projekt "Warkocze M"

„Warkocze M.” to międzypokoleniowy projekt artystyczno-historyczny dla kobiet, prowadzony przez Fundację Centra/kolektyw UFA z Warszawy. Chcemy przywołać losy kobiet z Muranowa i pokazać je za pomocą komiksu- formy plastycznej niedocenionej na polskim gruncie. „Warkocze M.” to kontynuacja naszych wcześniejszych działań w ramach projektu „My, Kobiety Muranowa” Tym razem chcemy aby w naszym projekcie spotkały się i wspólnie pracowały kobiety 55+ oraz młode dziewczyny. Mamy nadzieję, że wspólne działania pozwolą zarówno odnaleźć w historii zapomniane, niedoceniane bohaterki, opowiedzieć o ich losach za pomocą komiksu, jak i wypromować tą formę, m.in. wśród starszego pokolenia.
W ramach projektu przewidujemy wykłady historyczne, warsztaty plastyczne i komiksowe, spacery z przewodniczką po Muranowie oraz inne działania. Finałem będzie publikacja komiksowa i mural na Muranowie.
Projekt jest realizowany w ramach programu "Seniorzy w akcji" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "Ę", oraz finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 17:00 w Klubie na Andersa przy ul. Andersa 35 w Warszawie.
Więcej info: www.kobietymuranowa.u-f-a.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz