Nabór prac na Papergirl 3city trwa!

środa, 19 października 2011

OSWAJANIE TRANSPŁCIOWOŚCI – warsztat pojęć podstawowych


Termin szkolenia: 5 listopada 2011 (sobota), godz. 10.00 - 18.00 Miejsce szkolenia: Gdańsk Wrzeszcz ul. Zator Przytockiego 4 (siedziba Regionalnego Centrum Wolontariatu)

ZAPISY trwają od 19.10.2011 do 29.10.2011 - osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o wynikach rekrutacji do 02.11.2011

Formularze zgłoszeniowe do pobrania na stronie: http://naszaprzestrzen.org/spc/?warsztaty&transseksualnosc prosimy wysyłać na adres zapisy.spc@naszaprzestrzen.orgOpis warsztatów:

Warsztaty „Oswajanie transpłciowości” skierowane są do osób zainteresowanych życiem i codziennością osób transpłciowych. W warsztatach uczestniczy przynajmniej jedna osoba trans, która służy uczestniczkom i uczestnikom warsztatu swoim doświadczeniem i osobistymi przeżyciami, i którą można o wszystko zapytać.

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z problemów i sytuacji, które nas nie dotyczą i nigdy nie dotyczyły. Jeśli nie jesteś osobą transpłciową, zajęcia pozwolą Ci poznać sytuacje, z którymi spotykają się osoby transpłciowe i transseksualne oraz problemy, które ich dotyczą.

Cel ogólny warsztatów:

  • Wprowadzenie podstawowych pojęć na temat płci, tożsamości płciowej, transpłciowości;
  • Zapoznanie się z kwestiami związanymi z życiem osób transpłciowych: kim właściwie są osoby transpłciowe, jak to jest, kiedy ktoś bliski okaże się osobą transpłciową, jak zachować się, gdy dziecko wykazuje objawy nieakceptacji płci, co się dzieje, gdy jedno z rodziców jest osobą trans?
  • Zastanowienie się, w jaki sposób możemy pomóc osobom transpłciowym oraz jak zmieniać świat, by byli oni traktowani jak wszyscy inni.
Osoby prowadzące:
Lalka Podobińska

Anna Grodzka


Współtwórczynie Fundacji Trans-Fuzja na Rzecz Osób Transpłciowych. Zajmują się problemami osób transpłciowych, prowadząc grupy wsparcia i grupy spotkaniowo-dyskusyjne. Obie zanurzone w życie i losy osób transpłciowych, starając się udzielać potrzebującym niezbędnej pomocy i wsparcia. Są autorkami publikacji na temat zagadnień prawnych i społecznych transseksualizmu. Współpracują z mediami i prowadzą warsztaty upowszechniające wiedzę na ten temat. Zapraszają: Fundacja Nasza Przestrzeń, Stowarzyszenie Arteria, Kampania Przeciw Homofobii, Regionalne Centrum Wolontariatu, Amnesty InternationalProjekt jest realizowany przy wsparciu finansowym udzielonym przez Urząd Miasta Gdańsk - Wydział Spraw Społecznych, w ramach konkursu na realizację zadania publicznego: Zadanie VIII ochrona wolności, praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji: b) działania wspomagające rozwój demokracji, w tym: rozwój dialogu obywatelskiego oraz przy wsparciu finansowym British Council, w ramach projektu Active Citizens.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz