Nabór prac na Papergirl 3city trwa!

czwartek, 1 września 2011

Dziewczyny też rysują komiksy! 2 - nabór na warsztaty

Zapraszamy na drugą edycję projektu „Dziewczyny też rysują komiksy!”.
Po sukcesie pierwszej edycji wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom (ponad czterokrotnie więcej chętnych niż miejsc!) i zapraszamy na warsztaty komiksowe, tworzenia zinów oraz drukowania metodą sitodruku! 
Uczestniczki podczas jesiennych weekendów wezmą udział w praktycznych i teoretycznych warsztatach komiksowych, zajęciach z sitodruku i tworzenia zinów komiksowych. Główny nacisk będzie położony na zdobycie praktycznych umiejętności związanych ze sztuką komiksową, wskazanie możliwości publikacyjnych oraz na promocję komiksu kobiecego. Powstałe prace zamiast do szuflad trafią na wernisaż wieńczący projekt.
Na warsztaty zapraszamy serdecznie dziewczęta i panie w wieku od 16 lat z Trójmiasta i okolic (osoby dojeżdżające – na własny koszt) rysujące oraz zajmujące się twórczością graficzną oraz tworzące bądź pragnące tworzyć komiksy. Podczas warsztatów dowiecie się więcej o pracy nad scenariuszem, obróbce komputerowej prac i o wielu innych aspektach związanych z pracą nad komiksem, a przede wszystkim każda z Was stworzy własną krótką historię komiksową, autorskie ziny oraz tekstylia z własnymi wzorami.
Sesje warsztatowe:
  • warsztat tworzenia komiksów… teoria, praktyka i praca nad projektem komiksowym
Terminy: 15-16.10, 5-6.11, 19-20.11, prowadzący: Jacek Frąś, miejsce: Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk-Brzeźno
  • warsztat tworzenia zinów… czyli Do It Yourself!
Termin: 22-23.10, prowadząca: Joanna Tomiak, miejsce: Projektornia GAK
  • warsztat sitodruku… czyli jak jeszcze możecie wykorzystać swoją twórczość komiksową, Pracownia Siotodruku ACK Alternator UG
Terminy (zajęcia w grupach): 5.11, 6.11, 26.11, 27.11


Deklaracja udziału w warsztatach równa się z obecnością na wszystkich blokach warsztatowych oraz na wernisażu.Zgłoszenia przyjmujemy do 5 października, 9 października zostaną rozesłane informacje od osób zakwalifikowanych. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.
  
Kontakt:
Kinga Kuczyńska  - 600235106

Anna Miler – 502559813


Projekt zrealizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Gdańsk
Partner: Projektornia GAK

4 komentarze:

  1. Pozwoliłem sobie postawić newsa -> http://komiks.nast.pl/nowosci/16518/Dziewczyny-tez-rysuja-komiksy-2-nabor-na-warsztaty-od-5-wrzesnia/

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałabym zapytać, czy po pobraniu pliku ze zgłoszeniem mam wysłać go drogą mailową (ponieważ w deklaracji jest miejsce na podpis i nie wiem, czy mogę je spokojnie podpisać wraz z datą na komputerze)?

    OdpowiedzUsuń