Nabór prac na Papergirl 3city trwa!

wtorek, 30 listopada 2010

Dziewczyny rysują w Uchu, 8.12, 19:00

projekt Lena Ptak/ Ewa Juszczuk

Zapraszamy na wieczór promujący publikację powarsztatową "Dziewczyny też rysują komiksy!" podczas którego zaprezentowane zostaną kobiece inicjatywy komiksowe. Podczas wieczoru będzie można wygrać publikację "Dziewczyny też rysują komiksy!" oraz tomik multimedialny Beaty Sosnowskiej "W cieniu szumiących wind".

W programie:

Prezentacja projektu „Dziewczyny też rysują komiksy!”

Projekt zorganizowany wiosną tego roku był odpowiedzią na niewielki udział kobiet w polskim środowisku komiksowym. W warsztatach komiksowych, sitodruku oraz tworzenia zinów i szablonów wzięło udział 18 uczestniczek.

Filmy animowane:
Agnieszka Prygiel "
Cinematic Evolution", "2+3 palce" , "Sztuczny człowiek"
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dwukrotna laureatka ogólnopolskiego festiwalu animacji „Flesztival” w Warszawie. W swoich pracach pokazuje kobiety i mężczyzn oraz ich relacje, inspiruje się kulturą popularną i obnaża jej mechanizmy. Agnieszka prezentuje swoje prace na krajowych i zagranicznych festiwalach komiksowych.
http://agavezcomics.wordpress.com/

Agata Gorządek "Reszta Świata", "Etiuda"
Twórczyni animacji i komiksów. Absolwentka PWSFTv w Łodzi. Filmy były nagrodzone m.in.
na Międzynarodowym Festiwalu ReAnimacja, Przeglądzie "Łodzią po Wiśle" i Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA.
http://weegee.digart.pl/

Prezentacja twórczości Beaty Sosnowskiej

Beata Sosnowska, artystka multimedialna, której prace możemy znaleźć między innymi w magazynach Furia i Replika. Często podejmuje ona w swojej twórczości motywy homoerotyczne.
http://windyproject.pl/

Prezentacja projektu „Żegnaj laleczko”

Prezentacja prac powstałych podczas projektu „Żegnaj laleczko! Gender & Sztuka w Przestrzeni Publicznej” w marcu 2009 roku. Młode osoby z Grecji, Słowacji, Włoch i Polski podczas wykładów, dyskusji, warsztatów oraz działań artystycznych szukały odpowiedzi na pytanie jak przedstawia się kobietę w kulturze wizualnej. Krytycznej analizie poddane zostały wyznaczone mężczyznom i kobietom role. Prace Roya Lichtensteina, które były inspiracją projektu, zostały genderowo "przepisane" i zaprezentowane w przestrzeni miasta. Organizatorzy: Gdański Archipelag Kultury i Program Młodzież w Działaniu.

http://www.gak.gda.pl/inne/laleczka 
 

Prezentacja nowego projektu Magdaleny Czajkowskiej 
Prace z jej ostatniej wystawy "interpretacja dowolna" powstały pod wpływem  nspiracji twórczością Renaty Przemyk. Opowiada w nich o relacjach między kobietami. Jedna z twórczyń projektu "Żegnaj laleczko". W jej nowym projekcie Superbohaterki przemówią, a publiczność będzie miała wpływ na to, co powiedzą.


Bitwa komiksowa czyli komiksowy strumień kreatywności na rożne tematy.

O doznania muzyczne zadba Karol Schwarz.
Muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, twórca Nasiono Records (wydawnictwo, biuro promocji i organizacji koncertów), znany z działalności w zespołach Prawatt oraz Karol Schwarz All Stars. Aktywnie wspiera i promuje trójmiejską scenę alternatywną, równocześnie nie ustaje w swoich własnych poszukiwaniach muzycznych, śmiało łącząc różne stylistyki (ambientowy postrock, dub, noise, shoegaze).

08.12. 2010, godz.19:00
Klub UCHO w Gdyni
WSTĘP WOLNY.
Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz