Nabór prac na Papergirl 3city trwa!

czwartek, 19 stycznia 2012

Konkurs na logo projektu herstorycznego "Metropolitanka"

Rozpoczyna się realizacja herstorycznego projektu Metropolitanka organizowanego przez Gdańsk 2016. Celem projektu jest prezentacja historii kobiet z Trójmiasta i okolic. Metropolitanka to odkrywanie i ukazywanie postaci znanych i nieznanych, tych które są opisane w dokumentach historycznych oraz tych, które przetrwały przede wszystkim w ludzkiej pamięci. Obecnie rozpoczął się konkurs na logo projektu.


Niebawem ruszy blog z biogramami i herstoriami, które powstaną dzięki zebranym materiałom oraz współpracy mieszkańców i mieszkanek Trójmiasta.
Planowane jest wydanie specjalnej mapy, a także realizacja projektów artystycznych w kręgu tematyki herstorycznej. Partnerem projektu jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie odbędą się warsztaty dotyczące gender, herstorii oraz kampanii społecznych.
Metropolitanka to jeden z projektów wypracowanych w grupach warsztatowych w czasie starań o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W tej chwili jest on realizowany z udziałem osób zaangażowanych w jego tworzenia na etapie pracy grupy warsztatowej.
Ogłoszony właśnie konkurs na logo projektu potrwa do 20 lutego. Mogą w nim wziąć udział osoby, które tworzą zawodowo lub amatorsko prace graficzne lub typograficzne. Zwycięskie logo będzie symbolem projektu i będzie stosowane przez cały okres jego realizacji. Autor lub autorka otrzymają ponadto nagrody książkowe, otrzymane dzięki uprzejmości gdańskiego stowarzyszenia NEWW-Polska, festiwalu No Women No Art oraz dr hab. Lucyny Kopciewicz z Uniwersytetu Gdańskiego.
Termin nadsyłania prac: 20.02.2012 roku.

regulamin i opis do pobrania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz