Nabór prac na Papergirl 3city trwa!

środa, 25 kwietnia 2012

Prawa człowieka w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej - wykład 26.04


Czy Izrael jest państwem prawa zgodnie z europejskimi standardami? Czy ta jedyna w regionie Bliskiego Wschodu demokracja dostępna jest dla wszystkich obywateli? Jaki jest aktualny stan dostępu Palestyńczyków do czystej wody? Na te oraz inne pytania odpowiemy na spotkaniu, którego tematem będzie stan przestrzegania praw człowieka w Państwie Izraela i Autonomii Palestyńskiej. Podczas wykładu zostanie poruszona również kwestia budującego się muru bezpieczeństwa rozdzielającego terytorium Izraela od Autonomii Palestyńskiej, sytuacji izraelskich Arabów oraz Palestyńczyków mieszkających na Zachodnim Brzegu Jordanu i Strefie Gazy. Poddamy także analizie wpływ osadnictwa żydowskiego na przestrzeganie palestyńskich praw oraz nie zapomnimy spojrzeć na sytuację izraelskich homoseksualistów.

26.04, godz. 17:00, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, ul. Zator-Przytockiego 4, Gdańsk-Wrzeszcz

Wykład odbywa się w czasie dyżuru punktu konsultacyjnego o prawach człowieka w ramach projektu "Świat Praw Człowieka" Fundacji Nasza Przestrzeń w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Arteria oraz Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku
Więcej informacji o projekcie: http://naszaprzestrzen.org/spc/

Osoba prowadząca:
Martyna Zielińska - Absolwentka Politologii na Uniwersytecie Gdańskim (specjalizacja: stosunki międzynarodowe). Specjalizuje się w problematyce Bliskiego Wschodu. Jej zainteresowania koncentrują się w szczególności wokół Państwa Izraela i konfliktu izraelsko - palestyńskiego. Jako wolontariuszka izraelskiej organizacji "Go Eco" odbyła miesięczną podróż po Izraelu. W 2010 roku otrzymała stypendium "Presidential Merit Scholarschip" na Uniwersytecie w Hajfie w Izraelu.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym udzielonym przez Urząd Miasta Gdańsk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz