Nabór prac na Papergirl 3city trwa!

środa, 15 września 2010

VHS HELL: 23 września w Klubie Filmowym (Gdynia, ul. Waszyngtona 1), godz. 18.30


Jeśli jesteś wielbicielem / wielbicielką twórczości Bergmana bądź irańskiej kinematografii, to wizytę
w Gdyńskim Klubie Filmowym przypłacisz sesjami u psychoterapeuty. Za to miłośnicy obskurnie tanich filmów klasy B powinni być siódmym niebie. Już 23 września po raz trzeci startuje VHS HELL – jedyna w swoim rodzaju nieskrępowana celebracja filmowego kiczu i tandety!

Przegląd, którego pomysłodawcą jest Krystian Kujda, to zjawisko unikalne w skali całego Trójmiasta. Koncept imprezy wywodzi się z fascynacji fenomenem amerykańskich kin „drive-in”, estetyką filmów „grindhouse” oraz nostalgią za złotą erą kaset video, przypadającą w Polsce na lata 90. ubiegłego wieku.

Poprzednie dwie edycje spotkały się z tak entuzjastycznym przyjęciem tłumnie zebranej widowni, że VHS HELL na stałe zagościło w Gdyńskim Klubie Filmowym, stając się imprezą cykliczną. Czego możecie się zatem spodziewać? Organizatorzy imprezy nie kładą nacisku na jeden gatunek – oczywiście możecie spodziewać się hord zombie oraz najeźdźców z Mgławicy Kraba, jednak podczas przeglądów w Klubie Filmowym będą wyświetlane m.in. filmy akcji, przy których „Commando” to kino egzystencjalne na miarę późnego Kurosawy. Projekcje tradycyjnie zostaną poprzedzone kilkoma słowami wstępu.
Na pokaz złożą się dwa niedorzeczne i skandalicznie źle nakręcone filmy, które zostaną odtworzone z oryginalnych kaset vhs – tych samych, które jeszcze kilka lat temu święciły tryumfy w wypożyczalniach video, a teraz leżą przykryte warstwą kurzu.

Szalejesz za drewnianą grę aktorską, a głos Tomasza Knapika wprawia cię w niezdrowe podniecenie? Uważasz, że tandetny potwór i eksplozje to nieodzowne składniki udanego seansu? A może po prostu kochasz twórczość Tarantino i Rodrigueza? Jeśli tak, to zarezerwuj sobie wieczór i zaproś znajomych. 23 września VHS HELL zaatakuje ponownie.
Wstęp wolny!

Autorką grafiki użytej w plakacie jest Aleksandra Waliszewska - absolwentka PLSP i ASP w Warszawie. Ma na koncie ok. 20 wystaw indywidualnych. Parokrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Arteria, Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1)
Krystian Kujda 504 058 433


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz