Nabór prac na Papergirl 3city trwa!

wtorek, 11 maja 2010

Finisaż wystawy "Female Comics from Central Europe" na Noc Muzeów! - Komiks interaktywny

Stowarzyszenie Arteria, Biuro „Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 – Kandydat”, CENTRALA oraz Teatr w Oknie zapraszają na finisaż wystawy Female Comics form Central Europe w ramach Nocy Muzeów.

W noc z 15 na 16 maja w Sieni Biura „Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 – Kandydat” (Długi Targ 39/40) w godz. 20-23 będzie można śledzić powstające na żywo komiksy rysowane przez Magdalenę Danaj. Rysowniczka za pomocą formy komiksowej będzie komentowała wydarzenia związane z Nocą Muzeów. Transmisję na żywo będzie można oglądać kilkadziesiąt metrów dalej w Teatrze w Oknie. Procesowi tworzenia komiksów będzie towarzyszyć muzyka dj SB.

Magdalena Danaj urodziła się w najdłuższym budynku mieszkalnym w Europie, czyli falowcu na gdańskim Przymorzu. Dorastała w słodkiej niewiedzy co do swojego przeznaczenia i nic nie dawał jej do myślenia fakt, że w jej ręce stale znajduje się ołówek. Chciała być policjantką, dziennikarką lub bibliotekarką. W końcu ukończyła polonistykę i została… ilustratorką. Publikuje w Gazecie Wyborczej, stale współpracuje z Wirtualną Polską. Od 2006 roku prowadzi bloga www.porysunki.blox.pl. W swoich rysunkach/komiksach komentuje zdziwaczałą rzeczywistość oraz skomplikowane relacje międzyludzkie. Na stałe zameldowana na facebooku. Portfolio na stronie: http://www.flickr.com/photos/magdalenadanaj/

DJ SB, czyli Sławek Białecki. Urodzony w 1972 roku. Pierwsze kroki jako dj stawiał w 1994 roku grając w gdańskiej Kaponierze na Czad Party. W latach 89-98 silnie związany z gdańskim środowiskiem HC/punk. Grał w wielu kapelach, na różnych instrumentach, koncertując po Polsce, a także w większości krajów Europy, grywając przy okazji na różnego rodzaju afterparty’s. Ze względu na swoją wszechstronność jest najczęściej grającym dj-em w Trójmieście grywa od 160 do 200 imprez rocznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz